sowie

Agroturystyka, gospodarstwa agroturystyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-07-28 13:51

Ostatni komentarz: dla zainteresowanych agroturystyka http://zycie-na-wsi.netbird.pl/?app=86
dodany: 2009.06.10 09:01:36
przez: milka
czytaj więcej
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-21 16:34

Ostatni komentarz: Tak trzymać!
dodany: 2009.03.12 11:25:50
przez: benk
czytaj więcej
Dożynki w gminie Świebodzice
2010-09-08 12:21

Święto plonów w gminie Świebodzice to tradycyjnie pierwsza niedziela września. Tak było i w tym roku, rolnicy z gminy Ciernie, mieszkańcy miasta oraz władze samorządowe uczciły tegoroczne plony w minioną niedzielę, 5 września. Dożynki rozpoczęła uroczysta msza święta polowa, odprawiona przez proboszcza parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski Witolda Wojewódkę wraz z księdzem Jarosławem Zabłockim zaprzyjaźnionym proboszczem z Dziećmorowic. Przy ołtarzu nie zabrakło także księdza Andrzeja Białka z parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu.



W uroczystej eucharystii uczestniczyły władze miasta: burmistrz Bogdan Kożuchowicz, zastępcy Zbigniew Opaliński i Ireneusz Zyska, sekretarz Anna Żygadło; radni miejscy i powiatowi oraz bardzo licznie zgromadzeni mieszkańcy. W homilii ksiądz Zabłocki nie zapomniał o obecnych problemach polskiej wsi i wielkim znaczeniu pracy rolników. Dziękował za to także burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Jesteście ostoją wartości najważniejszych, mimo zmian historycznych czy społecznych rolnicy zawsze byli, są i będą – mówił w krótkim przemówieniu burmistrz. Dziękował rolnikom, ale i wszystkim mieszkańcom miasta za swoją pracę, bo dzięki niej miasto się zmienia, rozwija, poprawia się byt jego mieszkańców.

Od starostów tegorocznych dożynek: pani Władysławy Galary i Zdzisława Perońskiego burmistrz Kożuchowicz otrzymał bochen chleba, upieczony z tegorocznej mąki. Taki sam bochenek został podarowany władzom powiatu. W zastępstwie starosty odebrał go radny powiatowy Ryszard Zyska.

Tegoroczny ołtarz dożynkowy jak zwykle pięknie ozdobili mieszkańcy Cierni – szczególną uwagę zwracał wieniec w kształcie wiatraka. Warto wybrać się w tygodniu do kościoła – tu stoi podobny wieniec, ale o wiele większy. Rozpiętość jego skrzydeł to prawie 5 metrów! Nie zawiedli także coroczni sponsorzy, głównie firmy z miasta, które wsparły organizację dożynek.

Tuż po mszy świętej rozpoczął się festyn dożynkowy. Mnóstwo atrakcji dla zgromadzonych przygotował Miejski Dom Kultury. Były występy zespołów, gry i animacje dla dzieci, prezentacje wokalne dzieci oraz tradycyjne biesiadowanie.

W typowo ludowy nastrój wprowadził nas zespół “Akord”. Natomiast główną atrakcją dla najmłodszych okazały się gry i zabawy wraz z bajecznie wystrojonymi aktorami z Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Liczne prezentacje wokalno – taneczne Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach oraz sekcji z MDK (“Carmen”, “Secret Dance”, “Lazy Rockers”, “STR”) rozgrzały całą publiczność, a nawet przegoniły deszczowe chmury. Dalsza część wieczoru została zdominowana przez mocniejsze rockowe klimaty – “Hand in Hole” i “No Business”. Tej biesiadnej nocy zawitała do nas również grecka muzyka wraz z zespołem “Mythos”, a później już tylko zabawa taneczna do północy. Miejski Dom Kultury wraz z współorganizatorami pragnie podziękować wszystkim za tak liczne przybycie oraz za wspólną zabawę!

Podczas dożynek zbierano także pieniądze dla mieszkańców Wilkowa na Lubelszczyźnie, zalanego podczas powodzi w maju tego roku. Świebodzice już wielokrotnie pomagały mieszkańcom tej miejscowości, m. in. dzięki zaangażowaniu księdza Białka, który zorganizował zbiórkę i zawiózł kilka ton darów do Wilkowa. Podczas dożynek można było spróbować pysznych wypieków gospodyń z Cierni, domowego chleba ze smalcem i ogórkiem czy domowych nalewek, wrzucając symboliczną złotówkę do specjalnie przygotowanego pojemnika.

 

 

 

źródło: swiebodzice.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: