sowie

Agroturystyka, gospodarstwa agroturystyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-07-28 13:51

Ostatni komentarz: dla zainteresowanych agroturystyka http://zycie-na-wsi.netbird.pl/?app=86
dodany: 2009.06.10 09:01:36
przez: milka
czytaj więcej
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-21 16:34

Ostatni komentarz: Tak trzymać!
dodany: 2009.03.12 11:25:50
przez: benk
czytaj więcej
Spóldzielnia Socjalna Austeria Krokus
2008-11-21 16:34

Założyciele spółdzielni socjalnej Austeria Krokus chcą rozwijać działalność i zatrudniają kolejne osoby. Bezrobotni mieszkańcy gminy Walim założyli spółdzielnię socjalną, która zajmuje się prowadzeniem gospodarstwa agroturystycznego. Grzegorz i Barbara Szwaja, powołując do życia Spółdzielnię Socjalną Austeria Krokus, dali zatrudnienie nie tylko sobie, ale także kilku innym bezrobotnym mieszkańcom gminy Walim. Spółdzielnia Socjalna Austeria Krokus została zarejestrowana przed Bożym Narodzeniem, 21 grudnia ubiegłego roku. Grzegorz Szwaja, pomysłodawca i mózg całego przedsięwzięcia, namówił do współdziałania nie tylko swoją żonę, ale jeszcze trzech innych bezrobotnych mieszkańców okolic Walimia. Do utworzenia spółdzielni socjalnej potrzeba minimum pięciu osób. - Nie miałem jednak problemu ze znalezieniem trzech brakujących osób – wspomina Grzegorz Szwaja. - Szybko doszliśmy do porozumienia z Grzegorzem Mutznerem, Szymonem Rzepką i Krzysztofem Gierczakiem, którzy zobaczyli dla siebie szansę na wyjście z bezrobocia. Dzięki wielkiej pomocy Regionalnego Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości Socjalnej w Wałbrzychu i jego koordynatora Krzysztofa Gajewskiego, udało się nam przebrnąć przez biurokratyczną machinę i rozpocząć działalność przed okresem świąteczno – noworocznym - relacjonuje Grzegorz Szwaja. Kierowana przez niego spółdzielnia socjalna zajmuje się nie tylko udostępnianiem kwater i organizacją wypoczynku dla gości.


W tej chwili swoim gościom oferuje 12 pokoi 2 i 3 osobowych o wysokim standardzie na terenie dzierżawionego gospodarstwa agroturystycznego w Rzeczce. - Naszym gościom oferujemy nie tylko noclegi i wyżywienie, ale również pomoc w zorganizowaniu wypoczynku. Zajmujemy się także cateringiem i kompleksową obsługą imprez. Mamy odpowiedni sprzęt do tego, by w każdym miejscu Dolnego Śląska zorganizować imprezę od podstaw, bowiem dysponujemy specjalnymi namiotami, sprzętem gastronomicznym i nagłośnieniowym - wylicza Barbara Szwaja. Członkowie Spółdzielni Socjalnej Austeria Krokus liczyli na wsparcie walimskiego samorządu, który jest sygnatariuszem Miejsko - Gminnego Programu Wspierania Przedsiębiorczości Społecznej. - Chcielibyśmy stworzyć warunki do zatrudnienia kolejnym osobom bezrobotnym z naszej gminy. Mamy wiele pomysłów i liczymy na wsparcie wójta Adama Hausmana – dodaje Grzegorz Szwaja. I to spodziewane wsparcie otrzymali. W Walimskim Ośrodku Kultury została niedawno otwarta galeria sztuki miejscowych twórców, która jest prowadzona przez spółdzielców z Austerii Krokus. Ale to nie jest jedyne zadanie, jakie władze gminy zaplanowały we współpracy z pierwszą na swoim terenie spółdzielnią socjalną. Najbliższe plany zakładają uatrakcyjnienie oferty turystycznej. Goście przyjeżdżający zwiedzać słynne walimskie sztolnie w cenie biletu dostaną obiad przygotowany przez Spółdzielnię Socjalną Austeria Krokus i obejrzą interesujący film dokumentalny na temat zwiedzanego miejsca. Po kilku miesiącach działania w ramach spółdzielni socjalnej członkowie Austerii Krokus mają wciąż nowe pomysły, którymi chcą "zarażać" nie tylko samorządowców, ale przede wszystkim mieszkańców tej biednej gminy. Rozwój działalności gospodarczej już zaowocował zwiększeniem zatrudnienia w tej spółdzielni, a powodzenie kolejnych przedsięwzięć wygeneruje kolejne posady, co dla pogrążonej w bezrobociu gminy jest niezwykle cenne. W ten sposób Spółdzielnia Socjalna Austeria Krokus ma szansę zasłynąć w Polsce jako animator przedsiębiorczości społecznej i życia społecznego w swojej małej ojczyźnie.
Źródło: (RAD) / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze:

benk
2009.03.12 11:25:50
IP: 87.105.206.115
Tak trzymać!