sowie

Agroturystyka, gospodarstwa agroturystyczne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-07-28 13:51

Ostatni komentarz: dla zainteresowanych agroturystyka http://zycie-na-wsi.netbird.pl/?app=86
dodany: 2009.06.10 09:01:36
przez: milka
czytaj więcej
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Data newsa: 2008-11-21 16:34

Ostatni komentarz: Tak trzymać!
dodany: 2009.03.12 11:25:50
przez: benk
czytaj więcej
2019-03-22 10:08

- Od pierwszego dnia wiosny zapraszamy Mieszkańców Głuszycy do korzystania z rowerów elektrycznych wypożyczanych w Centrum Kultury - informuje burmistrz Roman Głód.

Wypożyczalnia rowerów elektrycznych w Głuszycy czynna jest od 21 marca do 31 października w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 10.00 oraz w godz. 14:30 - 16:00.

Istnieje możliwość rezerwacji rowerów telefonicznie, dzwoniąc pod numer 503 102 817.

czytaj więcej... (kliknij)

2015-03-26 09:19

Podziemne Miasto Osówka w Głuszycy zaprezentowało swoją ofertę na XXI targach Na Styku Kultur w Łodzi i w Czechach.
Na stoisku gminy Głuszyca w Łodzi prezentowane były walory podziemi oraz regionu. Przygotowano interaktywną wystawę, można było zobaczyć eksponaty z czasów II wojny światowej. Szczególną atrakcją przygotowaną dla zwiedzających było odnajdywanie zakopanych w ziemi metalowych przedmiotów przy użyciu wykrywacza metalu. Można było także wygrać nagrody w czasie konkursów prowadzonych na stoisku. Od pierwszego dnia stoisko Osówki cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

czytaj więcej... (kliknij)

2014-09-09 12:27

Zjednoczeni Pasją spotkali się w „ Austerii Krokus” w Rzeczce na kolejnym, comiesięcznym posiedzeniu roboczym. Tradycyjnie przedyskutowano wiele zagadnień, zmierzających do zaprezentowania walorów, zasobów oraz potencjału turystycznego Krainy Sowiogórskich Tajemnic poza jej granicami.

czytaj więcej... (kliknij)

2014-09-09 12:27

Sołectwo Witków zwyciężyło w gminnej rywalizacji wieńcowej na najładniejszy wieniec dożynkowy.
Gmina Czarny Bór wpisując się w wielowiekową tradycję oraz chcąc podziękować rolnikom za ich ciężką pracę po raz kolejny była organizatorem największych w powiecie wałbrzyskim - Gminnych Dożynek i najstarszego na Dolnym Śląsku - XI Święta Pieroga. – Tradycją jest to, że przeprowadzamy konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku formuła ta została rozszerzona o najpiękniejszy wieniec powiatowy, którego zwycięzca pojedzie na turniej wojewódzki do Strzegomia - mówił Adam Górecki, wójt gminy Czarny Bór. Imprezę poprzedziła uroczysta Msza Św. dziękczynna odprawiona przez Jego Ekscelencję Biskupa Legnickiego - ks. dr hab. Zbigniewa Kiernikowskiego. Następnie uczestnicy uroczystości w różnobarwnym korowodzie dożynkowych udali się na stadion sportowy. Po uroczystej Liturgii nastąpiła ceremonia Dzielenia Chlebem, a po niej rywalizacja wieńców dożynkowych na szczeblu gminnym i powiatowym. W gminnej rywalizacji wieńcowej zwyciężyło – sołectwo Witków otrzymując bon o wartości 1000 złotych, a dwa równorzędne wyróżnienia trafiły do sołectw: Grzędy i Jaczków. W Powiatowym Konkursie na Wieniec Dożynkowy zwycięstwo przypadło gminie Czarny Bór. Na II miejscu uplasował się Mieroszów, a na ostatniej pozycji podium Stare Bogaczowice

czytaj więcej... (kliknij)

2014-08-11 11:23

Początki powstawania agroturystyki w naszym kraju sięgają dziewiętnastego wieku. Już wtedy organizowano wczasy dla mieszczan, jeździli oni na wieś, by nabrać sił przez lato. Zwłaszcza zalecane były takie wczasy dla dzieci słabych i chorowitych. Zdrowe i pożywne jadło pomagało w leczeniu anemii i różnych przypadłości związanych z życiem w miastach, szczególnie gdzie działały prężnie zakłady przemysłowe, zatruwając powietrze. W okresie międzywojennym już te gospodarstwa działały w sposób bardziej zorganizowany. Powstawały różne twory i związki zrzeszające ludzi chcących przyjmować w swoich domach turystów i jak ich w tym okresie nazywano, letników. W roku tysiąc dziewięćset trzydziestym szóstym powstał Krakowski Związek Letniskowy, rok później już działał Międzykomunalny Związek Karpaty Wschodnie, Związek Letniskowy Bieszczady i Spółdzielnia Turystyczna Gromada, która działa do dziś. Po drugiej wojnie władze komunistyczne zabroniły tego typu działalności i nastąpił upadek ruchu turystycznego.

czytaj więcej... (kliknij)

2014-08-11 11:23


Nasz kraj ma wiele walorów turystycznych. Polska to przepiękne zakątki w różnych rejonów. Są to miejsca historyczne bądź posiadające wspaniałe okolice. Weźmy na przykład wybrzeże Bałtyku. Powstało tutaj wiele ośrodków wczasowych i gospodarstw agroturystycznych. Te drugie oferują świeże ryby i napoje regionalne, w postaci piwa warzonego w miejscowych browarach, inne polecają sery kaszubskie i tradycyjne dania. W rejonie Mazur znajdziemy gospodarstwa agroturystyczne oferujące nie tylko świeże ryby słodkowodne, ale także wczasy na łódkach i kajakach z miejscowymi atrakcjami.

czytaj więcej... (kliknij)

2014-08-11 11:22

Wybierając miejsce wypoczynku kierujemy się zazwyczaj tym, co lubimy robić najbardziej w wolnym czasie. Jedni wolą zatłoczone plaże i kurorty nadmorskie, inni wolą góry i wspinaczkę, bo kochają wyzwania. Niektórzy wolą egzotykę, więc jadą w różne zakątki świata. Ale są też tacy ludzie, którzy cenią sobie ciszę i przebywanie na łonie natury rodzimej. Dla nich na terenie całej Polski powstały gospodarstwa agroturystyczne. Obiekty te oferują różne atrakcje w postaci swojskiego jedzenia i możliwości bezpośredniego kontaktu z przyrodą. W tego rodzaju wczasach można poznać regionalne zwyczaje, dzieci z miast mogą zobaczyć jak wyglądają zwierzęta hodowlane i poznać sekrety takie jak: skąd się bierze mleko czy też jak rośną zboża, z których piecze się chleb. Nie ma nic lepszego nad pajdą chleba ze świeżo zrobionym masełkiem i mlekiem prosto od krowy czy kozy.

czytaj więcej... (kliknij)

2014-07-11 11:22

Wałbrzych to duże miasto położone wśród malowniczych Gór Wałbrzyskich i Kamiennych. Miasto rozłożyło się pomiędzy i na stokach pagórków, otoczone lasami, jest pełne zieleni. W swych granicach miasto ma wiele ciekawych zakątków w niczym nie przypominających wielkiego miasta. Znajdziemy tu ciche i przepiękne miejsca z zagajnikami i łąkami pełnymi kwiatów, gdzie wiosną żółcą się kaczeńce, a latem upaja zapach ziół i polnych kwiatów. Właśnie w takich miejscach znajdziemy gospodarstwa agroturystyczne.

czytaj więcej... (kliknij)

2014-07-10 11:21

Okolice Wałbrzycha obfitują w wiele atrakcji dla turystów. Region wałbrzyski to przepiękne zakątki pośród niewysokich gór i pagórków. Każdy turysta lubiący wędrówki po górach i odkrywanie ciekawych zakątków na pewno nie będzie się nudził podczas zwiedzania tych okolic. Jednym z ciekawszych miejsc ziemi wałbrzyskiej jest pasmo Gór Stołowych. Część z nich leży po stronie polskiej, większy ich obszar znajduje się na terenie Czech.

czytaj więcej... (kliknij)

2012-11-30 14:22

Tysiąc złotych oraz wyróżnienie otrzymała Bystrzyca Górna w konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska 2012”. W ubiegłym roku miejscowość zajęła drugie miejsce. Sołtys wsi, Beata Szyszka cieszy się, że po raz kolejny Bystrzyca Górna została zauważona. Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska”, realizowany przez Wydział Rozwoju Obszarów Wiejskich, to jeden z elementów wsparcia dla sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej. Konkurs ma na celu wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych i najbardziej innowacyjnych terenów wiejskich. Konkurs został zorganizowany w czterech kategoriach: najpiękniejsza wieś, najpiękniejsza zagroda, najlepsze przedsięwzięcie w odnowie wsi, najlepszy start w odnowie wsi. Do konkursu zgłoszonych zostało czterdzieści osiem sołectw z dwudziestu ośmiu gmin. 

 

czytaj więcej... (kliknij)